Supla Şamdan Çeşitleri

Supla Şamdan Çeşitleri

Artık günümüzde de neredeyse her evde mutfak sofralarının ayrılmaz bir parçası olan supla, daha önceden sadece özel davetler ve özel gecelerde kullanılırdı. Bugün pek çok çeşidi ile birlikte yemek masalarının vazgeçilmezi haline gelen supla, farklı desen ve modellerle sitemizde sizleri bekliyor.

Supla, yemek masasının kirlenmemesi için tabağın altına yerleştirilen tabak altlıkları olarak kullanılmaya ve üretilmeye başlansa da artık estetik anlayışının ve şıklığın tamamlayıcısı olarak kullanılıyor. Sofraların ve evlerin zarafeti ve estetiği açısından büyük önem taşıyan supla şamdan çeşitleriartık her evde yerini aldı. Ülkemizde de son yıllarda ev hanımlarının ve özel davetlerin ısrarla istediği supla, daha çok Amerikan servisi olarak bilinmektedir. Sofraların vazgeçilmezi olan supla, sofralara şık ve modern bir hava katıyor.

Supla Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Farklı renk ve model seçenekleri bulunan supla seçiminde renklerin uyumu en önemli noktalardan biridir. Bugün en gözde supla şamdan çeşitleri sitemiz tarafından satılmaktadır. Yemek takımınızla alakasız, masa veya masa örtüsü ile uyumsuz bir supla, sofranızı şık göstermek yerine salaş ve uygunsuz bir görüntü oluşturabilir. Örneğin beyaz bir yemek takımınız varsa siyah veya gümüş bir taban ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Supla seçiminde renk ve desen şıklık açısından son derece önemlidir.

Supla Türleri ve Modelleri

Supla birçok farklı tip ve modelde satın alınabilir. Eskiden misafirler için hazırlanan sofralarda tığ işi, örgü ya da gümüş suplalar tercih ederlerdi. Ancak günümüzde örme, keçeli, porselen ve metal ya da ahşap olmak üzere supla çeşitlerini bulabilirsiniz. Modern ve zarif masalardan hoşlananların tercihi olan ahşap ve porselen suplalar ve eşsiz görünümü ile dikkat çeken şamdanlar, ev dekorasyonu için sıklıkla tercih ediliyor. Supla şamdan çeşitlerison yılların en moda ev dekorasyonu ve mutfak zarafeti için kullanılıyor. Supla ve şamdan çeşitleri haricinde pek çok ev dekorasyonu malzemesini en uygun fiyatlarla sitemizden bulunabilirsiniz.

Supla Neden Kullanılır?

Sofralarında modern ve şık bir tasarım isteyen ancak geleneksel dekorlardan da vazgeçemeyen kadınların en çok tercih ettiği sopla çeşitlerinden biri de dantel örgülerle yapılanlardır. Dilimize ilk olarak Fransızcadan gelen ve bugün neredeyse her evde kullanılan supla, özel davetlerin, modern sofraların ve yemekli toplantıların da vazgeçilmezi. Peki supla neden kullanılıyor? Öncelikle masa örtüsünün kirlenmemesi için kullanılmaya başlanan supla bugün, masada yemek yiyen kişinin masa sınırlarını işaretlemek, masaya şıklık katmak ve daha modern görünmek için kullanılıyor. Sitemizden çok uygun ve şık supla şamdan çeşitleri en uygun fiyatlarla bulunabiliyor.

Şamdan Nedir?

Ev deklarasyonunda en çok tercih edilen ürünlerden biri de şamdanlar olmuştur. Günümüzde hem klasik ev tasarımlarında hem de modern ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan şamdanlar da zarafet için önem kazanıyor. Sitemizden supla şamdan çeşitleri evinizin en özel ve şık görünümü için birbirinden özel modeller ve fiyatlarla yer alıyor. Bir zamanlar mum tutturmak için kullanılan ve dolayısıyla lamba ve avize işlevi gören şamdanlar, artık sadece dekorasyon amaçlı evlerimizde bulunuyor. Doğru kullanılırsa şamdanlar bir salonu dekore etmek için çok faydalı olabilir.

Şamdan Neden Kullanılır?

Günümüzde pek çok farklı malzemelerden üretilen şamdanlar, boyutlarıyla farklılık kazanıyor. Tek kollu şamdan ya da 5 kollu şamdan çeşitleri tamamen zevkinize göre tercih edebileceğiniz türlerdir.

Büyük şamdanlarda kalın mumlar kullanır ve küçük tek elle kullanılan mumlar da küçük şamdanlarda kullanır. Küçük şamdanları evinizde odadan odaya dolaştırma şansınız vardır ancak daha büyük şamdanlar çoğunlukla sabit bir yerde dururlar. Tarihte 15-20 kollu büyük şamdanlar avize olarak tavana asılarak kullanılmıştır. Eski şato ve saraylarda kullanılan bu büyük şamdanların yanı sıra oda, masa, dolap ve komodin üzerindeki iki veya üç ayaklı şamdanlarla da aydınlatılırdı.

Önceki yıllarda daha çok misafirlerin ağırlandığı salonlarda modern ve şık tasarımlara önem verilirken bugün mutfaktan salona kadar evlerin her alanında şıklık, modern görünüm ve zarafet kaygısı ön plana çıkıyor. Siz de evinizin her açıdan şık ve güzel görünmesini istiyorsanız sitemizden en modern, şık ve kullanışlı supla şamdan çeşitleri ve bunların haricinde tüm ev dekorasyonu malzemelerini en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.