Amerikan Servis

Günümüzde popülerleşmesi ile birlikte özel davetlerin yemek masalarında kullanılan hemen her evde tercih edilmek ile birlikte yer almaya başlayan amerikan servisi supla kullanılmaktadır. Supla tabak altı anlamı taşırken ayrıca yemek masasında tabakların alt kısmına kirlenmesini engellemek için konulan altlıklardır. Halk arasında daha çok Amerikan servis olarak bilinmektedir.

Yemek davet sofralarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan supla şık ve modern bir hava katmaktadır .Değişik model ve renklerde bulunabilecek olan supla seçiminde renk uyumunun önemli noktalardan biri olmak ile beraber yemek servisleriniz ile uyumsuz masa örtünüz var ise bunu çok şık bir Amerikan servis ile uyumlu bir görüntü yaratabilirsiniz örneğin beyaz bir yemek takımını siyah bir gümüş bir amerikan servis supla ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Amerikan Servis Supla Model ve Çeşitleri

 Amerikan Servis - Supla Sepeti
Amerikan servis, supla modelleri

Supla ve Amerikan model çok farklı çeşit ve modellerde satın alınabilir. Geçmişte daha çok örgü veya tığ işi, simli suplalar tercih ediliyorken ancak günümüz de porselen, hasır, keçe supla ve ahşap supla çeşitlerini çok geride bırakmış olduk. Modern ve minimalist sofraları sevenlerin tercih ettikleri ahşap veya porselen modelleri zücaciyeden veya ev ürünleri satılan mağazalardan satın alabilmektesiniz .Eğer bu tip ev aksesuarları yapımından hoşlanıyorsanız örgü ve ipten supla çeşitlerini sofralarınızda kullanabilirsiniz.

Amerikan servisler şıklık sağlamak adına ve masa dekorunu zenginleştirmesinin yanı sıra birçok amacı bulunmaktadır.

Suplalar sadece yemek masasını sabitlemek ve estetik bir görünüm sağlamanın dışında masa örtüsünün kirlenmesini önler bu tür Amerikan servis yemek esnasında dökülen kırıntıların örtüye bulaşmasını engelleyip dağınıklığı önleyebilmekle birlikte birçok avantajları bulunmaktadır. Ayrıca doğrudan kase ve tabakların altına yerleştirildikleri için yemek takımında oluşan ısının korunmasını sağlamaktadır.

En İyi Amerikan Supla Modellerinin Detayları

Yemek masalarınız için en doğru supla seçmek için göz önünde bulunması gereken birkaç özelliğe dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan biri bulaşık makinesinde yıkanabilir olması yani servis sonrasında makine için ve daha hızlı temizlik adına makine da kullanılabilen Amerikan servis  tercih edilmelidir. Ayrıca cevre dostu ve ısıya dayanıklı olmasını da göz önünde bulundurmalıdır. Çünkü hızlı bir ısıtma durumunda bu servisler mikrodalgada kullanılabilinmeli ve ısıya dayanıklı olması ise ısı transferi yapmaması masaya tabak ile gelecek ısıyı geçirmemesi adına iyi olur.

Amerikan Servis Supla Nasıl Kullanılır?

Amerikan servisler yemek masanızın dekorunu tamamlamaya yardımcı etkinliğin görsel hissine bir ilgi katacak bir Amerikan servis seçmelisiniz kullanmayı planladığınız servis tabağı, tabak ,kase ,içecek bardağı, çatal bıçak takımını göz önünde bulundurarak amerikan servis supa modeli seçip suplaları yanına yerleştirecek kumaş kaplamaları ve masa örtülerini ve de çiçek aksesuarlarını orta kısımlarını unutmamalısınız. Her misafirin yer ayarına bir amerikan servis supla yerleştirin ve masa örtüsünün servis altlığının üstüne bıçak çatal arasına içecek bardaklarının altına yerleştirip gelecek olan konuklarınızın yeterli dirsek alanı boşluğu için 50-60 cm uzaklıkta olmalıdır.

Servis yapılmadan önce kullanılacak salata çorba ya da ara öğünleri doğrudan suplalar üzerine yerleştirmelisiniz. Her yemekten hemen sonra suplaları silerek temizlemeli ya da masa saflığını korumak için değiştirilmelidir. Amerikan servis takımı ile masalarını süslemek son derece keyifli oluyor masa üzerine kolaylık vadeden ve temizlik anlamında ev dekorasyon çeşitlerinin birbirinden çok farklı çeşitleri bulunmaktadır. Amerikan servis şekilleri, renkleri, desenleri ana materyalleri, kalıpları ,işleme türleri, dokuları farklılık gösterdiğinden tarzınıza en uygun olanları satın alabilirsiniz marka, model veya fiyat çeşitleri ile size seçenek sunan Amerikan servisleri misafirlerinizi ağırlarken zevk ile kullanabilirsiniz.

Amerikan Servis Supla Önerileri

Masanızın kişi sayısı ve ebatlarını göz önünde bulundurarak seçim yapmalı satın aldığınız servis ürünlerini masaya tam anlamıyla sığmasını konfor açısından önem taşıdığını unutmayın pratik olmasını isterseniz kolay temizlenebilen amerikan servis supla servislerine yönelmeli muhafaza alanınız kısıtlı ise tasarruf etmek için katlanır amerikan servis modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca masa da uyum arayanlardansanız amerikan servis supla model ve takımları sizin için iyi bir tercih olabilir. Dolaysıyla temizliği ve kullanımı  kolay olan Amerikan servis sizin için daha iyi modeller olacaktır. Bizimle iletişime geçerek firmamızdan güvenilir ve hızlı bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.