Supla nedir, nerde kullanılır

Yemek yerken üzerini örttüğümüz masa ve masa örtülerinin kirlenmesini önlemek için tabak altına kağıt, pratik veya çeşitli ebatlarda bez gibi malzemelerden yapılmış koruyuculardır. İngilizce ‘de (placemat = Tabak Altlığı) olarak geçen ve kullanılan alana karşılık gelen sıfata sahiptir. Kafelerde, restoranlarda, yoğun çalışan restoranlarda vb. yaygın olarak kullanılan Supla, artık tüm evlerde de aynı görevle kullanılabilen modelleriyle yerini almıştır.

Kafe ve restoran gibi ticari ortamlar vs pek çok kişi tarafından sıkça ziyaret edilen yerlerde müşterilere temiz, yeni bir masa üstü görünümü sağlar. Ayrıca okul, hastane yemekhaneleri ve yemekhanelerde temizliğin ve hijyenin daha önemli olduğu ortamlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Toplumların farklı eğitim, yaş ve yaşam düzeylerine kolayca ulaşabildiklerini fark eden reklam kuruluşları, bu koşulla Amerikan servisinin yani suplanın değişiminde büyük rol oynamışlardır.
Supla Kullanım Alanları

Kokteyl, seminer gibi çeşitli amaçlarla toplantılarda yiyecek ve içeceklerin düzgün bir şekilde sunulması, toplantılarda insanları bilgilendirmek ve tanıtmak amacıyla kullanıldığını görmekteyiz suplanın. Evde kadınların sadece güzel görünmesi için değil aynı zamanda değerli masaları, özellikle masa örtülerini korumak için bir araç olarak kullandıkları bilinmektedir. Masa örtüsünü inatçı lekelerden korumakla kalmaz, aynı zamanda yıkama aralığını uzatır ve popüler kılıfı uzun süre kullanmanıza olanak tanır. Aynı faydalar, masa örtüsü kullanan kâr amacı gütmeyen şirketler için de önemlidir. Masa örtüleri temizlik maliyetlerini düşürerek işetmeleri iktisat ettirir.

Aynalı Metal Supla - Supla Sepeti
supla nedir, nerede kullanılır

Neden Supla Kullanılmalı ve Supla Nedir?

Supla, sadece şıklık katmak ve sofra düzenini zenginleştirmekle kalmaz supla nedir, nerde kullanılır için, aynı zamanda birçok pratik amacı vardır denilebilir. Supla sadece yemek masasını sabitlemekle kalmaz, misafirlere estetik ve hoş bir atmosfer yaratır, aynı zamanda servis sırasında masa ve masa örtüsünün kirlenmesini önler. Yemek sırasında dökülen ekmek kırıntılarının kapağa yapışmasını engelleyebilir ve dağınıklığı önleyebilir. Supla ayrıca yemeğin sıcak kalmasına yardımcı olmak için doğrudan yemeğin veya kasenin altına yerleştirilir.
Supla Nelerden Yapılır?

Suplalar veya Amerika servisler çeşitli malzemelerden yapılabilir. Göze hitap edilecek en rahat ve konforlu kullanımı sağlayan ana malzemeler en çok tercih edilmektedir. Peki supla nedir, nerde kullanılır ve supla nelerden yapılır?

• Akrilik
• Krom
• Ahşap
• Cam
• Melamin
• Plastik
• Porselen
• Rattan
• Paslanmaz Çelik

En İyi Supla Nasıl Seçilir?

Yemek masanız için doğru suplayı seçerken supla nedir, nerde kullanılır gibi göz önünde bulundurmanız gereken bazı özellikler bulunuyor:
Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir: Servis sonunda daha çabuk temizlik isterseniz, bulaşık makinesinde yıkanabilecek supla tercih edebilirsiniz.
Çevre Dostu: Seçeceğiniz ürünün ana malzemeleri çevre dostu olmalı ve devam ettirilmesini olanak sağlayan malzemeden yapıldığına dikkat edilmelidir.
Mikrodalgada Kullanılabilir: Daha çabuk bir ısıtma metodu için bu servislerin mikrodalgada kullanılanı seçebilirsiniz.
Isıya Dayanıklı: Isıya dayanıklı olması ve ısı aktarmaması, ısının masanıza tabaktan aktarılmaması anlamına gelir.
Suplalar Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemek masanızın dekorasyonunu tamamlamanıza yardımcı olacak ve etkinliğinizin genel havasına daha fazla görsel ilgi katacak bir supla seçebilirsiniz. Kullanmayı planladığınız tabak, kase, içeçek bardağı, çatal-bıçak takımı, tabak ve çarşaf çeşitlerini göz önünde bulundurun ve bu tarzları dengelemek için bir suplaya karar verebilirsiniz. Tabağın yanına koyduğunuz masa örtüsü, çiçek aranjmanı ve orta kısımları unutmayın.
Her konuk için uygun konum ayarına bir placemat yerleştirin. Yerleştirilen çatal bıçak takımının arasına ve içeceklerin altına yerleştirebilirsiniz. Misafirlere tam hareket özgürlüğü sağlamak için servis altlıkları 50-60 cm’lik bir aralıkla yerleştirilmelidir.
Akşam yemeğini servis etmeden önce kullanmak için servis altlığının ortasına bir menü kartı, halkalı peçete veya kartvizit yerleştirebilirsiniz.
Misafir servise hazır olduğunda çorba kasesini, salata tabağını ve atıştırmalıkları doğrudan suplalara üzerine yerleştirebilirsiniz.
Özenle hazırlanan ve lezzetli yemekler sunan suplanın asıl amacı sofraya görsel zenginlik katmaktır. Özel günler için kişiye özel ya da özel gün temalı bir supla seçebilirsiniz. Ayrıca, küçük bir kaza durumunda, masa ve masa örtülerinin üzerine yiyecek dökülmelerine karşın, önlemenizi almanızı sağlamaktadır. Supla nedir, nerde kullanılır, bunun için firmamızdan bilgi alarak temin edebilirsiniz. bu yazıda size supla nedir nerede kullanılır, en iyi supla nasıl seçilir anlattık umarım hoşunuza gitmiştir,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.